tulipanowiec

Tulipanowiec amerykański - czyli jak odmienić swój ogród

Istnieje wiele pomysłów na to jak można odmienić wygląd swojego ogrodu wprowadzając tam ciekawe rośliny. Okazuje się, że obecnie pojawia się coraz więcej różnych roślin, które jeszcze do niedawna nie czytaj więcej »

piwoniA w Doniczce

Jak uprawiać piwonie i dlaczego warto?

Piwonie to jedne z najpiękniejszych roślin ogrodowych. Spośród innych wyróżniają się dużych rozmiarów kwiatami i pięknym zapachem. Przywędrowały do nas z Chin i Japonii, ale na przestrzeni lat powsta czytaj więcej »

 

Tulipanowiec amerykański - czyli jak odmienić swój ogród

Istnieje wiele pomysłów na to jak można odmienić wygląd swojego ogrodu wprowadzając tam ciekawe rośliny. Okazuje się, że obecnie pojawia się coraz więcej różnych roślin, które jeszcze do niedawna niektórzy traktowali jako te, które w naszym klimacie nie będą sobie radzić. Wśród nich znajduje się również https://Www.podkarpackiesady.pl/81-tulipanowce tulipanowiec amerykański, ciekawa propozycja, dzięki której będzie można zmienić wyglądu ogrodu, dodając tam nieco więcej zieleni i kolorytu. Poznancie więc wyjątkowe drzewo, które może stać się piękną ozdobą Waszego ogrodu.

Tulipanowiec - najważniejsze informacje o drzewie

Drzewo tulipanowe to roślina, która przez większą część roku pozostaje zielona. Charakterystycznym jej elementem są wyjątkowo prezentujące się liście, które są duże i świetnie się prezentują. W zależności od odmiany drzewa zmienia się także ich odcień, ponieważ dostępne są zielone, seledynowe czy posiadające delikatny deseń. Charakterystyczną cechą jaką ma drzewo tulipanowiec jest również jego wyjątkowe kwitnienie. Kielichowate kwiaty, które nieco przypominają tulipany sprawiły, że w Polsce drzewo przybrało taką właśnie nazwę. Piękne kwiaty na drzewie prezentują się więc wyjątkowo, trzeba jednak zauważyć, że często znajdują się one wysoko w koronie drzewa i dlatego trudno może być je dostrzec.

Czy tulipanowiec sprawdzi się w Polsce?

Mogłoby się wydawać, że tulipanowiec to roślina, która nie do końca będzie w stanie sobie w Polsce poradzić, jednak nie trzeba się jej obawiać, ponieważ nie są to aż tak wrażliwe drzewa, a jednocześnie charakteryzują się one dość dobrym ukorzenieniem oraz szybkim wzrostem, który sprawia, że nawet w nowo zakładanym ogrodzie mogą szybko zachwycać swoim wyglądem. Rocznie zyskiwać mogą nawet około 50 cm więc jest to bardzo dobry wynik i roślina faktycznie może szybko wyjątkowo się w ogrodzie zaprezentować.

Jak wygląda uprawa tulipanowca?

Jeśli chodzi o tulipanowiec sadzonki powinno się umieścić w glebie, która będzie bogata w składniki pokarmowe. W trakcie uprawy po tym jak roślina dobrze się ukorzeni będzie stosunkowo szybko rosła, dlatego trzeba kontrolować jej wygląd i sylwetkę czy dobrze wygląda i jeśli pojawiać sie będą źle rosnące pędy to najlepiej je usuwać. Gałęzie szybki stają się coraz grubsze, dlatego warto w miarę szybko reagować i je podcinać. Charakterystyką rośliny są także dość kruche gałęzie, które mogą sie łamać, dlatego warto unikać umieszczenia rośliny w okolicach budynków, szczególnie że szybko rośnie i może osiągać znaczną wysokość.

Różne odmiany tulipanowca

Biorąc pod uwagę tulipanowiec odmiany jakie występują są zróżnicowane, w tym takie jak odmiana Ardis do małych ogrodów, gdzie ma bardziej formę krzewu czy fastigiata ze szczupłą sylwetką. Możliwości jest sporo zaglądając do oferty można zapoznać się z dostępnymi różnymi sadzonkami z pewnego źródła, gdzie można sobie zagwarantować wysoką jakość dostępnych sadzonek. To świetny wybór dla wymagających klientów, którzy chcą zadbać o roślinę, która będzie wysokiej jakości i pochodzić będzie z pewnego źródła.

Artykuły powiązane